Nauczyciele i terapeuci


Jesteśmy grupą ludzi, którzy szukali i znaleźli...

...nie tylko sposób pomagania innym, ale także, przede wszystkim, nową ścieżkę życiową. Na szczęście nie wyjechaliśmy w Bieszczady ;-)

Nauczyciele

Gunther Krüger

Nauczyciel i terapeuta. Dzięki niemu JIVAKA trafiła do Polski.

KONTAKT

Kanał YT: Jivaka world

Facebook : Jivaka Body and mind

Historia Gunthera

Ma długoletnie doświadczenie w stosowaniu i przekazywaniu metod terapeutycznych służących zdrowiu ciała i umysłu. Swoje powołanie wyjaśnia głębokim zainteresowaniem ludzką dojrzałością, naturalnością i mistrzostwem.

Gunther Krüger urodził się w 1971 roku w Darmstadt. Już w wieku 14 lat zaczął naukę sztuki szermierczej u znanego polskiego mistrza. Szkolną naukę zakończył w roku 1992 na gimnazjum humanistycznym w Darmstadt. Następnie studiował socjologię na uniwerstecie im. Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem.

Pierwszego duchowego nauczyciela spotkał w 1993 roku. W ciągu kolejnych lat Gunter Krüger ukończył pełne studium u koreańskiego mistrza medytacji i Hap Ki Do – Sonsanima Ko. Myonga, którego metody stosuje do dzisiaj. Studium obejmuje praktykę sztuki walki, medytacji i tradycyjnego leczenia naturalnego. Pomiędzy rokiem 1998 a 2000 Gunter Krüger mieszkał głównie w Azji, gdzie czerpał wiedzę m.in od nauczyciela Chonkgola Setthakora, którego nauki są kontynuacją nauk osobistego lekarza historycznego Buddy – Jivaki Kumary Bhacchy. Tworzą one do dziś rdzeń jego pracy. W tym okresie Gunter Krüger praktykował codziennie w miejscowej szkole Chi Kung. Jako pierwszy Europejczyk otrzymał tytuł nauczyciela tej szkoły.

Po powrocie do Niemiec Gunter Krüger zaczął przekazywać swoje bogate doświadczenie podczas wielu zabiegów i kursów. Do dzisiaj działa w Niemczech, Polsce (kilka miesiecy w roku mieszka i pracuje w Gdyni), Anglii i Szwajcarii, dzieląc się swoją wiedzą i oferując kursy JIVAKA Body & Mind szerszej liczbie zainteresowanych.

Jego oferta obejmuje osobiste zabiegi, kursy JIVAKA Body & Mind, jak i program szkolenia dla przyszłych praktykujących JIVAKĘ. Równolegle do swojej aktywności głównego nauczyciela prowadzącego kursy jest doradcą zarządzania stresem dla firm i osób prywatnych. Jako nauczyciel współpracuje również z międzynarodową organizacją coachingową „VISTAGE”.

Karol Głowacki

Kiedyś strażak, ratownik medyczny. Teraz terapeuta i nauczyciel JIVAKI.

KONTAKT

tel. kom.: 507 154 782 / 884 886 621

e-mail: karol@jivaka.eu

Historia Karola

Swoje doświadczenie w pracy z ciałem rozpoczął w 1998 roku od nauki Tai Chi. Jego pierwszym nauczycielem był znakomity praktyk i instruktor Kazimierz Kus, który przekazał mu filozofię Wschodu, techniki walki, metody leczenia i wzmacniania własnego ciała oraz wiedzę o kanałach energetycznych. To właśnie praktyka pod okiem instruktora zainspirowała Karola do dalszego zgłębiania wiedzy o ciele i umyśle.

W roku 2001 spotkał swojego drugiego nauczyciela, którym był Lama Ole Nydahl. Przez kolejne lata praktyki nauczył się od Lamy Ole szeregu metod pracy z umysłem.

W 2007 roku skończył licencjat na kierunku Ratownictwo Medyczne i rozpoczął pracę jako strażak ratownik w Państwowej Straży Pożarnej.

Doświadczenie instruktorskie zdobywał, zostając instruktorem American Heart Association (AHA) oraz prowadząc liczne kursy pierwszej pomocy.

Kolejnym krokiem na ścieżce jego rozwoju było spotkanie z metodą JIVAKA i zainspirowanie się nią. Stało się to za sprawą przyjaciela, wspaniałego nauczyciela i terapeuty, Krzysztofa Szabata.

W 2013 roku Karol wziął udział w swoim pierwszym kursie JIVAKA Body & Mind, który prowadził Gunther Krüger. Kolejne lata to zgłębianie wiedzy i doświadczenia w pracy z ciałem i umysłem pod okiem Gunthera.

Nie bez znaczenia było spotkanie z Takashim Yoshizawą, nauczycielem z Japonii, który prezentuje mistrzowski poziom pracy z ciałem i ma ogromne doświadczenie w masażu tajskim. Takashi jest wieloletnim uczniem i asystentem Ajahna Pichesta Boonthummego. Uczy terapeutów i studentów masażu tajskiego i refleksologii w wielu krajach.

Aktualnie Karol prowadzi warsztaty JIVAKA w Polsce.

Terapeuci

Szymon Chmielewski

KONTAKT

Terapeuta w Klinice OdNowa Centrum

al. Zwycięstwa 46/1, 80-213 Gdańsk

tel. w klinice: 509 614 409,

tel. prywatny: 662 607 889.

e-mail: sekretariat@odnowacentrum.pl

Historia Szymona

Masażysta z 10-letnim stażem, od 3 lat praktykujący masaż JIVAKA.

Nauki pobierał u takich nauczycieli jak Takashi Yoshizawa, Krzysztof Szabat, Gunther Krüger, Karol Głowacki. Ma długoletnie doświadczenie w stosowaniu i przekazywaniu metod terapeutycznych służących zdrowiu ciała i umysłu.

Pierwszym krokiem do praktyki obserwacji była fascynacja brazylijską sztuką walki połączoną z afrykańskim tańcem – CAPOEIRĄ, która nauczyła Szymona uważności i wytrwałości w dążeniu do celu oraz zrozumienia, że ciało i umysł tworzą jedność.

Po ukończeniu szkoły medycznej praca z ciałem stała się jego pasją, którą rozwija do dnia dzisiejszego. W następnych latach brał udział w wielu kursach, rozwijając swoje umiejętności w zakresie pracy z ciałem i umysłem. Spotkanie Szymona z pierwszym nauczycielem masażu tajskiego JIVAKA nastąpiło w 2017 r. W kolejnych latach pobierał nauki u Guntera Krügera i do dziś stanowią one podstawę jego pracy.


Anna Gidzińska

KONTAKT

http://seefeld-flow.com/

https://www.facebook.com/Calligraphy-Yoga-Thai-Massage

Signal +48 739 978 899

e-mail: contact@seefeld-flow.com

Wrocław, Polska

Historia Anny

W życiu kieruję się głosem serca i siłą spokoju.

Jestem wykwalifikowanym instruktorem specjalistą Jogi Qi Gong, Masażu Tajskiego Nuad Boran, Jivaka Body &Mind. Nauki pobieram bezpośrednio od Mistrzów: Lamy Ole Nydahla, Gunthera Krϋgera, Krzysztofa Szabata oraz Takashiego Yoshizawy i M. Z. Yanga. Moich Nauczycieli spotykam od 2009 roku podróżując po Europie i Azji. Rozwijając swoją praktykę wiernie podążam ścieżką najstarszych przekazów Nauk i medytacji.

Jestem współorganizatorem wielu międzynarodowych kursów pracy z ciałem i umysłem. Do tej pory uczyłam w Polsce, Grecji, Hiszpanii i Szwajcarii. Obecnie oferuję masaże i kursy ćwiczeń w Polsce i we Wrocławiu.


Ewa Baniecka

KONTAKT

Kameralne Studio Jogi, ul. Morenowa 26a, 80-172 Gdańsk

https://joga-gdansk.pl/joga-dla-leniwych/

Zapisy: 604 595 105


Historia Ewy

Z wykształcenia, zawodu i powołania jestem zarówno wykładowczynią akademicką (doktorką nauk humanistycznych – uczę obecnie studentów pedagogiki oraz kulturoznawstwa), jak i instruktorką rekreacji, od lat joginką z zamiłowania i pasji (poznawałam tajniki jogi m.in. podczas pobytu w USA pod kierunkiem wielu doświadczonych instruktorek), a także masażystką, adeptką tybetańskiego masażu JIVAKA, nazywanego też „jogą dla leniwych”. Tak więc bliska jest mi praca dydaktyczna, mam łatwość nawiązywania kontaktu z ludźmi, bliska też jest mi praca z ciałem, mam dużą znajomość tej dziedziny dzięki łączeniu aktywności ruchowej, jaką jest joga, z praktyką masowania, jaką jest JIVAKA.

Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha joga w TKKF w Toruniu ukończyłam pod kierunkiem profesora Janusza Szopy, niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie jogi w Polsce.

„Po godzinach” nieustająca w praktyce buddystka zen i miłośniczka przyrody, niestrudzenie maszerująca po lesie.

Sławek Kuchta

Trójmiasto

691 996 444

Historia Sławka

Gdyby ktoś jeszcze 5 lat temu powiedział mi, że będę dotykał obcych ludzi, założyłbym się o butelkę najlepszego rumu, że się myli. I przegrałbym. Zaczęło się od książki do nauki japońskiego masażu shiatsu. Książki pożyczonej od trenera aikido. Usłyszałem wtedy ciekawe zdanie. Brzmiało mniej więcej tak: „Jeśli chcesz nauczyć sie ranić, najpierw naucz się leczyć”.

Moi nauczyciele uczyli się od starych wschodnich mistrzów. Korzystam z ich doświadczenia i intuicyjnie łączę różne techniki. W pracy pomagają mi koncentracja i oddech, dopracowane na treningach tai chi chuan, oraz energia zbierana z wody i wiatru w czasie pracy na żaglach...

Więcej na stronie: https://www.slav360.com