Chcę pomagać

Poznaj prawdziwe znaczenie słowa SATYSFAKCJA. Zostań terapeutą JIVAKA.

Zacznij pomagać już po pierwszym warsztacie!


Najbliższy warsztat dla zupełnie początkujących:

Kaszuby, 10-12 września 2021

Jeżeli czujesz, że chcesz pomagać innym, już dziś zapisz się na warsztaty dla absolutnie początkujących i dołącz do terapeutów JIVAKI.

Nieważne czy jesteś masażystą, pielęgniarką, ratownikiem medycznym, czy też pracownikiem korporacji, który nie miał wcześniej do czynienia z pracą z ciałem. Wśród terapeutów znajdują się osoby z przeróżnych branż i środowisk; od techników masażystów, poprzez strażaków, prawników i wykładowców akademickich po niespełnione gwiazdy rocka.

Jeśli zdecyduesz się na tę próbę, wiedz, że nie ma chyba zawodu, który da Ci większą satysfakcję. Będziesz mieć wiele okazji żeby zobaczyć to na twarzy osoby, z którą pracujesz...

Więcej dowiesz sie z artykułu w magazynie Zwierciadło: Masaż JIVAKA na rozluźnienie – odblokuj ciało i emocje.

Pytania i odpowiedzi

Jak długo trwa cała nauka?

Pełny cykl składa się z 8 warsztatów: 4 podstawowych i 4 zaawansowanych. Każdy warsztat to 2-3 dni. Ale tak naprawdę uczymy się całe życie, praktykując...

Jaki jest program poszczególnych warsztatów?

Warsztaty podstawowe. Krok 1

Pierwszy z ośmiu warsztatów JIVAKA Body & Mind jest skondensowanym wprowadzeniem do całego systemu pracy z ciałem i filozofią wg Jivaki. Jest to obrazowo opowiedziany korzeń, z którego całe drzewo Jivaki może rosnąć w górę. To buduje solidny fundament, na którym praktykujący mogą się uczyć i rozwijać. Warsztaty podstawowe 1 skupiają się na masażu w pozycji, w której pacjent leży na plecach. Ponadto obejmuje nauki o filozofii i poglądach Jivaki. Po ukończeniu tych warsztatów uczestnik jest w stanie wykonać głęboko relaksujący masaż od stóp do głowy.


Warsztaty podstawowe. Krok 2

Warsztaty podstawowe 2 to drugi z ośmiu warsztatów JIVAKA Body & Mind. Skupia się na pozycji bocznej. Wszystkie techniki są przeznaczone dla osób, które nie mogą zbyt długo leżeć na plecach, np. osób starszych lub kobiet w ciąży. Tak czy inaczej większość pacjentów potrzebuje od czasu do czasu zmiany pozycji podczas sesji. Dlatego dobrze jest być zaznajomionym z wieloma opcjami masażu. Szerszy wachlarz technik pozwala również na łatwiejszą pracę ze specyficznymi potrzebami pacjenta. W tej pozycji można w większym zakresie pracować z miednicą, plecami oraz barkami.


Warsztaty podstawowe. Krok 3

Istotą tego kroku jest terapia w pozycji leżącej, w której pacjent leży na brzuchu. Techniki są pełne mocy i wymagają dobrego balansu. Warsztaty podstawowe Krok 3 przedstawia zestaw ćwiczeń oddechowo-energetycznych. Ćwiczenia i techniki praktykowane na tych warsztatach skupiają się głównie na plecach, szczególnie na kręgosłupie. Ponieważ w zachodnim świecie problemy związane z plecami należą do najczęstszych problemów zdrowotnych, koniecznością jest znajomość technik, które dają możliwość złagodzenia dyskomfortu związanego właśnie ze schorzeniami pleców i kręgosłupa.


Warsztaty podstawowe. Krok 4

Ostatni krok podstawowy metody JIVAKA Body & Mind. Dotyczy pozycji siedzącej i tym samym uzupełnia podstawowy poziom nauki. Chociaż terapia metodą Jivaki jest zwykle wykonywana w pozycji leżącej, to wiedza o możliwościach pracy w pozycji pionowej jest niezmiernie ważna, ponieważ niektóre sytuacje nie pozwalają na całościowy masaż w pozycji leżącej. Przykładowo, kiedy mamy na terapię niewiele czasu lub dostępna przestrzeń jest zbyt mała. W każdym razie dobrzy i doświadczeni masażyści Jivaki są cenieni m.in. za osobistą i techniczną elastyczność.


Po odbyciu czterech podstawowych warsztatów praktukujący zyskują szeroki wachlarz technik, dzięki którym radzą sobie z większościa potrzeb pacjenta. Aby być pewnym, że przekazana informacja zostanie zapamiętana, każdy z biorących udział w kursie otrzyma przejrzyście ułożony skrypt oraz certyfikat uczestnictwa. Pierwsze cztery kroki pokazują, w jaki sposób można pracować z ciałem w różnych pozycjach, tworzą też osobno cztery kompletne zabiegi. Można uczestniczyć w seminariach w dowolnej kolejności, nie jest wymagane, by proces był chronologiczny. Warunkiem jest jednak rozpoczęcie nauki od seminarium podstawowego 1, gdyż jest to fundament, na którym budujemy dalsze doświadczenie. W przypadku kolejnych czterech warsztatów dla zaawansowanych, konieczne jest, by kursant odbył już cztery warsztaty podstawowe oraz by nabył już własne doświadczenie w pracy z ciałem.


Ile kosztuje nauka?

Udział w pojedynczym warsztacie uzależniony jest od kosztów jego organizacji. Najczęściej oscyluje w granicach 800-1000 zł z uwzględnieniem kosztów noclegu. Szczegóły w opisach najbliższych wydarzeń.

Jeżeli masz więcej pytań, napisz do mnie:

karol@jivaka.pl