Media o nas

Jivaka – masaż lekarza Buddy dociera do Polski

20 listopada 2009, Marcin Banasiński

„Szczególnie dzisiaj ta starożytna forma masażu może przynosić wiele pożytku. Złożoność i wyzwania współczesnego życia absorbują całkowicie uwagę, co powoduje, że przestajemy być świadomi swoich prawdziwych uczuć i życzeń. Często konsekwencją tego jest brak spełnienia w życiu prywatnym i wypalenie w życiu zawodowym. Za tym idą niezliczone efekty na poziomie fizycznym…”

Cały artykuł: Serwis-Masażysta.pl


4 grudnia 2014, Jolanta Maria Berent

„Takiego masażu jeszcze nie doświadczyłaś. Zresztą, czy to masaż? Ciało przyjmuje ten zabieg z wdzięcznością, umysł usuwa się dyskretnie, by mogła zajść zmiana w tobie.

Prosta mata, poduszka, łagodna muzyka. Krzysztof Szabat prosi, żeby podczas zabiegu pomóc sobie oddechem, który nazywa jang-jin. Wdech nosem, wydech ustami. Branie i dawanie. – Te dwie energie, wypełniające świat, towarzyszą nam na każdym kroku. Ważne, by utrzymać je w równowadze – mówi.

Sam też oddycha w ten sposób przez całą sesję. Przypomina to wspólną medytację. Dla myśli pozostaje niewiele miejsca. Najważniejsze staje się ciało, dotyk. Czasem zdecydowany, czasem delikatny, ledwo wyczuwalny. Uciskanie, rozciąganie, głaskanie. Najpierw nogi, długo. Potem plecy, brzuch, mostek, głowa, twarz. Trzy godziny przyjemności, ale też żegnania bólu, trudnych emocji. Wszystko to uwalnia się, wypychane przez potężną siłę. Siłę życia…”

Cały artykuł: Zwierciadlo.pl

Wywiad dla magazynu SENS


19 października 2015, Jolanta Maria Berent

„Jak by to było, gdybyś w pełni doświadczała swojego potencjału? Gdyby wszystkie wskazówki – ta pokazująca stan zdrowia i ta od dostatku, i od relacji – przesunęły się w stronę górnej granicy? Zdaniem Gunthera Krügera, założyciela szkoły Jivaki, to jest możliwe.

Zdaniem Gunthera Krügera, założyciela międzynarodowej szkoły „Jivaka – Body & Mind”, osiągnięcie dobrostanu we wszystkich sferach życia to kwestia zaangażowania. Decyzji. – Bardzo wiele osób żyje poniżej swojego potencjału. Ma to związek z ograniczonym odczuwaniem. Kiedy zamykamy się na nie, wycofujemy, ciało traci witalność. Dlatego tak ważna jest świadoma eksploracja ciała i zmagazynowanej w nim historii. Im bardziej stajesz się jednym z ciałem, tym jesteś zdrowsza, bardziej świadoma, nieustraszona. Zyskujesz dostęp do swojej pełni…”

Cały artykuł: Zwierciadlo.pl

Wywiad dla magazynu SENS


Jivaka – Gunther Krüger wykłada na II Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem 9-11.09.2016 r.: http://www.swiadomosc-ciala.pl

Gunther Krüger – Jivaka Body & Mind – wykład z III Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem 31.03-2.04.2017 r. w Gdańsku: http://www.swiadomosc-ciala.pl